Metal iskeletin her iki yüzüne hafif bir malzeme olan alçı levhanın vidalanması ile oluşturulan, oda duvarları, WC ve banyo bölmeleri elde edilen, taşıyıcı olmayan Alçıpan  bölme duvardır. Alçı plaka sıva yerine mevcut duvara yapıştırılarak da kullanılabilir.

Alçıpan bölme duvar üzerine boya, duvar kağıdı, karo, fayans uygulamaları kolayca uygulanabilmektedir. Alçıpan yangına dayanıklı, ses ve ısı yalıtımı sağlar. Elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı vererek, alçı dekorasyonda bir çözüm sunar. Kaba inşaatı ve taşıyıcı duvarları tamamlanmış mekanların odalar arasında da konutlar arasında da uygulanır.

Özellikle çok daha uygun fiyatlar kapsamında gerçekleştirildiğinden dolayı da Alçıpan bölme duvar çeşitleri günümüzde hem iş yerleri hem de evler için çok fazla tercih sebebi olmaktadır. Aynı zamanda mekanı daha fazla açarak ferah bir ortam yakalama şansı da sağlayan bu bölme duvarlar, göz yormayan sadeliği kapsamında da büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Çok uygun fiyatlar altında gerçekleştirilen bu sistemler, kişisel tercihler kapsamında kaliteli malzemeler eşliğinde seçilerek kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yaşam Mimarlık sizlere, Alçıpan bölme duvar sistemlerinde modern mimarinin tüm ihtiyaçlarına bir öneri getirebilmekte ve deneyimini sizlerle paylaşmaktadır.